ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13835580
*
nr 1383 5580
Spegel
Reliefdekor, 75x46 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 20:56:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 19:43:32
1
100 kr
7/3 11:17:33
2
250 kr
7/3 13:54:33
3
200 kr
7/3 13:54:33
2
250 kr (Budbetjänt)
7/3 16:55:35
1
300 kr
8/3 17:30:59
2
350 kr
8/3 18:58:56
1
400 kr
8/3 20:48:56
3
Vinnande bud
8/3 20:51:00
1
500 kr
8/3 20:51:00
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: reliefdekor spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1383 5580
Spegel
Reliefdekor, 75x46 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/3 19:43:32 | 1 | 100 kr |
7/3 11:17:33 | 2 | 250 kr |
7/3 13:54:33 | 3 | 200 kr |
7/3 13:54:33 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
7/3 16:55:35 | 1 | 300 kr |
8/3 17:30:59 | 2 | 350 kr |
8/3 18:58:56 | 1 | 400 kr |
8/3 20:48:56 | 3 | Vinnande bud |
8/3 20:51:00 | 1 | 500 kr |
8/3 20:51:00 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: reliefdekor spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23